1997 PŘÍRODA JIZERSKÝCH HOR

PRVNÍ VÝSTAVA NĚKOLIKA FOTOGRAFŮ Z DESNÉ A OKOLÍ 1997

VERNISÁŽ KVĚTEN 1997, RIEDLOVA VILA, DESNÁ


Toto je úplně první výstava, kterou v roce 1997 tehdy ještě “bezejmenná” skupina fotografů z Desné a okolí “postavila”. Fotili jsme, nestyděli jsme se ukázat své výtvory ostatním a uvěřili jsme sami sobě, že jsme schopni připravit výstavu, na kterou nám někdo poskytne prostor. Kulturní středisko v Desné, aniž vidělo, co doneseme, uvěřilo, že to jistě nebude ostuda a nabídlo nám prostor na celý měsíc. Začátkem května 1997 jsme přinesli do Riedlovy vily své panely, pověsili je - a tak to začalo.

    A co dál? Když už jsou fotografie jednou vyrobeny a zarámovány, je škoda je vystavit jen na jeden měsíc. Nabídli jsme tedy své výtvory do dalších obcí a tak začalo výstavní putování. Smržovka, Jablonec, Rychnov u Jablonce, Liberec, Hejnice, Frýdlant, Chrastava, Nové Město pod Smrkem...

    Když už je výstava dočista “oběhaná”, přijde na řadu další úkol - kam s ní? Obvyklý postup je - rozebrat, fotky srčit pod skříň a panely použít další rok. My jsme zvolili jinou cestu - fotografie jsme darovali. Tato výstava, stejně jako výstava další (z roku 1999) visí dodnes jako výzdoba na chodbách Základní školy v Desné.

 

Soupisy fotek se nám nějak nedaří dohledat, připojuji tedy pár fotografií z onoho roku, které se pravděpodobně na této výstavě vyskytly.


Vystavovali nejspíše:

Martin Hausman 
Ivan Indráček 
Monika Klemšová
František Mrva
Stanislav Senohrábek


© SDF